Dziecko

Pielucha idealna

Pielucha idealna
Dziecko zaczyna uczyć się korzystania z nocniczka około drugiego roku życia. Pełną świadomość tego, w jaki sposób powinno załatwiać potrzeby fizjologiczne, uzyskuje około czwartych urodzin.

Dziecko zaczyna uczyć się korzystania z nocniczka około drugiego roku życia. Pełną świadomość tego, w jaki sposób powinno załatwiać potrzeby fizjologiczne, uzyskuje około czwartych urodzin. Oznacza to, że przez pierwsze cztery lata życia delikatna skóra dziecka ma niemal bezustanny kontakt z pieluchą. Dlatego tak waży jest odpowiedni dobór pieluszek. Aby dobrze, mądrze i zdrowo dbać o skórę malucha i uchronić ją przed podrażnieniami, warto sięgać po sprawdzone i w pełni bezpieczne rozwiązania ? jednorazowe pieluchy ekologiczne MOLTEX OKO.
Jednorazówka czy wielorazówka?

Pieluchy jednorazowe czy pieluszki z materiału ? oto jest pytanie! Przez programy telewizyjne, fora internetowe i portale dla mam bezustannie przetacza się dyskusja o tym, który sposób pielęgnacji malucha jest lepszy, zdrowszy, bezpieczniejszy i bardziej praktyczny. Zwolennicy pieluch jednorazowych podkreślają, że to szybki i wygodny sposób przewijania. Eko mamy zaś doceniają pieluchy z materiału za minimalizowanie prawdopodobieństwa wystąpienia problemów skórnych u niemowląt i małych dzieci. Eko mamy wiedzą ? eko pieluchy są zdrowsze dla delikatnej skóry malucha, nie narażają jej na długi kontakt z bakteriami, wspomagają prawidłowy rozwój stawów biodrowych, nie wywołują efektu przegrzewania okolic intymnych, czego efektem mogą być problemy z płodnością. I oto, wychodząc naprzeciw potrzebom nowoczesnych i świadomych mam, powstały pieluszki, które łączą w sobie najlepsze cechy pieluchy jednorazowej i materiałowej – jednorazowe pieluchy ekologiczne MOLTEX OKO. Od dziś nie musisz wybierać między zdrowiem malucha a komfortem przewijania.
Pieluszka, która chroni
Niewłaściwa pielęgnacja delikatnej skóry dziecka może powodować podrażnienia, przesuszenia, wysypkę i pieluszkowe zapalenie skóry. Zbyt długi kontakt z drażniącymi substancjami zawartymi w zwykłych pieluchach jednorazowych może wywoływać zaburzenia w naturalnej warstwie ochronnej skóry i powodować jej uszkodzenie. Aby zapobiegać powstawaniu tym trudnym, nieprzyjemnym i bolesnym dolegliwościom, warto stosować jednorazowe pieluchy ekologiczne MOLTEX OKO. Jednorazowe pieluchy ekologiczne MOLTEX OKO są chłonne, miękkie i przewiewne. Dzięki temu, że ściągacze wokół nóżek są wykonane z najwyższej jakości bawełny ( a nie z plastiku ? jak w przypadku zwykłych i popularnych jednorazówek), delikatna skóra dziecka ma zapewnioną najwyższą ochronę. Ekologiczne pieluchy jednorazowe MOLTEX OKO są pozbawione szkodliwych chemikaliów jak TBT czy lateks, nie zawierają perfum ani balsamów i, w przeciwieństwie do ogólnodostępnych pieluszek jednorazowych, nie są barwione chlorem. To dzięki temu stanowią tak wysoką jakość w codziennej pielęgnacji Twojego dziecka, zapewniając mu komfort, zdrowie i bezpieczeństwo. Jednorazowe pieluszki MOLTEX OKO, dzięki miękkim rzepom, idealnie dopasowują się do kształtów dziecka, zapewniają maluchowi swobodę ruchów i jednocześnie chronią przed przeciekaniem.
Być eko od kołyski
Współczesne mamy to świadome mamy. Stosowanie pieluch jednorazowych Moltex nauczy Twoją pociechę jak właściwie dbać o środowisko. Te wytworzone w 50 % z materiałów pochodzących z recyklingu pieluszki to ekologiczny strzał w dziesiątkę! Zwykła pielucha jednorazowa rozkłada się około 400 lat! A tylko jedno dziecko w czasie całego okresu pieluszkowania zużywa ich ponad 6000, produkując 1,5 tony śmieci. Używając MOLTEX OKO, dbasz o środowisko, w którym będzie dorastać Twoja pociecha. MOLTEX ONO ? najlepszy wybór nowoczesnej mamy. Najlepsza inwestycja w Twoje dziecko.

A to już wiesz?  Bezpieczny wyjazd na zieloną szkołę

Więcej informacji rodzice znajdą na stronie www.bioieko.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy