Mikołajkowe przebieranie

Niedługo do wszystkich dzieci przyjdzie święty Mikołaj. Wizyta świętego Mikołaja w wielu przedszkolach wiąże się z zabawą, podczas której dzieci przebierają się za różne postacie z bajek. Często rodzice stają przed dylematem, w co ubrać dziecko. Przygotowując maluchowi strój, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Przede wszystkim, strój dla dziecka musi być bezpieczny. Nie może zawierać ostrych elementów, do których dziecko podczas zabawy mogłoby się zranić czy wybić sobie lub komuś oko.

Mikołajkowe przebieranie

Kolejną sprawą jest to, że strój powinien być dla maluszka wygodny. Nie powinien zawierać ciężkich elementów, nie powinien być zbyt ciasny, aby dziecko w czasie zabawy mogło się swobodnie w nim poruszać.

Skąd wziąć strój dla dziecka? Można go kupić lub lub samemu przygotować, np. uszyć. Jeszcze innym sposobem jest wypożyczenie stroju w wypożyczalni. Każdy z tych sposobów może być dobry, jednak wypożyczenie czy kupienie stroju nie jest najtańsze. Być może uszycie będzie nieco mniej kosztowało, zwłaszcza, jeśli potrafi to zrobić ktoś z rodziny. Jednak musimy zapłacić za materiał.

Za kogo przebrać dziewczynkę? Wiele dziewczynek marzy o tym, aby wystąpić w stroju królewny, wróżki czy elfa. Jednak dziewczynkę można przebrać także za jakieś zwierzątko, np. za pięknego motylka, żabkę czy pszczółkę.

Chłopcy jednak chcą się najczęściej przebierać za ich ulubionych bohaterów filmowych, np. za Zorro, Batmana, Spidermana czy inne postacie.

Skąd wziąć strój dla dziecka? Można go oczywiście kupić, ale dobrym sposobem jest też uszycie stroju. Jeśli nie potrafimy tego zrobić samodzielnie, trzeba tylko kupić odpowiedni materiał i brać się do pracy przynajmniej kilka dni przed zabawą. Możemy też pójść z dzieckiem do pani krawcowej czy pana krawca, który uszyje strój dla malucha. Być może mamy sąsiadkę, która potrafi szyć ubrania czy babcię lub ciocię ? wtedy sprawa rozwiązana. Pamiętajmy jednak, że trzeba uszyć strój dla dziecka nieco wcześniej, nie w ostatniej chwili. Dlaczego? Jeśli ktoś nie zdąży wywiązać się z obietnicy, zdążysz jeszcze znaleźć coś w wypożyczalni strojów dla dzieci.

Zabawa w różnych strojach może być bardzo ciekawa i radosna dla dzieci, które uwielbiają się przebierać za różnych bohaterów bajkowych, baśniowych czy ich telewizyjnych ulubieńców.

hastagi na stronie:

#strój mikołajki dla dzieci #jak zrobić przebranie dla dziecka #strój kwiatka #gwiazda betlejemska jak zrobić

Related posts

Top