Ręcznie robione zabawki

Jak zrobić gwiazdę na choinkę?

Jak zrobić gwiazdę na choinkę?
Jak zrobić gwiazdę na choinkę? Nawet gwiazdę na szczyt choinki możemy zrobić własnoręcznie. Jest na to bardzo łatwy sposób, a i gwiazda wygląda okazale. Przygotujmy

Jak zrobić gwiazdę na choinkę?

Nawet gwiazdę na szczyt choinki możemy zrobić własnoręcznie. Jest na to bardzo łatwy sposób, a i gwiazda wygląda okazale. Przygotujmy sobie tekturkę, nożyczki, srebrne lub złote papierki po czekoladzie lub po prostu zaopatrzmy się w folię aluminiową. Przyda się też klej oraz różne ozdoby, jeśli gwiazdę zamierzamy ozdobić w jakiś konkretny sposób. Na tekturze szkicujemy zarys gwiazdy, następnie wycinamy ją.

Potem owijamy gwiazdę po kawałku folią aluminiową lub papierkami po czekoladzie i przyklejamy je na gwieździe, tak, aby się trzymały. Możemy folie drzeć po kawałku i przyklejać do gwiazdy, tak, aby wszystkie jej ramiona były dobrze oklejone sreberkami lub złotkami. Gwiazda powinna być oklejona z dwóch stron, aby dobrze wyglądała nawet wtedy, kiedy staniemy z tyłu choinki i będziemy na nią patrzeć.

Kiedy już gwiazda jest oklejona, możemy wyciąć kółko z ze złotka o innej barwie, np. pomarańczowego lub czerwonego, o wkleić je na środek gwiazdy. Można też zrobić z tego złotka kulkę, i przyczepić w jakiś sposób, np. za pomocą drutu, do samego serca gwiazdy, aby wyglądała ona przynajmniej trochę trójwymiarowo. Poza tym, drucik ten przyda się, jeśli gwiazda ma być właśnie nim przykręcona do szczytu naszej choinki.

Pamiętajmy tylko, żeby ten drucik przeciągnąć przez całość gwiazdy, przez środek tektury, a nie samego złotka, ponieważ przeciągając przez samo złotko, można łatwo zniszczyć gwiazdę i wystarczy małe szarpniecie, aby spadła ona z choinki, zostawiając sam drucik na jej czubku. Na ramionach gwiazdy także warto zrobić ozdoby. Można je na nich przyklejać jako płaskie elementy, ale można tez wykorzystać różne koraliki, perełki, i przyszywać je jakoś delikatnie do tektury, które jest w środku. Tak zrobiona gwiazda stanie się najpiękniejszą ozdobą naszej choinki.
mks

A to już wiesz?  Życie zgodne z poradnikiem. Czy można wyszkolić swoje myśli i emocje?

hastagi na stronie:

#jak zrobić gwiazdę na choinkę #ozdoby na choinke #jak zrobić czubek na choinkę #zabawki na choinke #jak zrobic gwiazdke #jak zrobic stroik wielkanocny #jak zrobić gwiazde z papieru #czubek na choinke #gwiazdy na choinke #Jak zrobić gwiazdę

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy