Bal sylwestrowy dla dzieci

Kiedy dorośli bawią się w sylwestrową noc, dzieci także chcą się bawić. Coraz częściej rodzicie urządzają przyjęcia sylwestrowe właśnie pod kątem swoich dzieci.

Czasami, kiedy sami wybierają się na bal, wynajmują dla grupki dzieci opiekunkę, która zajmie się maluchami podczas nieobecności rodziców, i która będzie ich pilnowała podczas sylwestrowego balu.

Taki bal można urządzić nawet mały,m 5 letnim dzieciom, pod warunkiem, że północ będzie dla nich o 10 w nocy, nie później.

Mikołajkowe przebieranie

Jak urządzić przyjęcie sylwestrowe dla dzieci? Po pierwsze, trzeba zapewnić im bezpieczeństwo, czyli dobrą opiekę i dobrą przestrzeń do zabawy. Nie może być w zasięgu ręki żadnych ostrych przedmiotów, żadnych zapalonych świeczek, zapałek, sztucznych ogni, które dzieci mogłyby same zapalić. Jedzenie jakie podajemy dzieciom nie powinno zawierać drobnych elementów, cukierków, a jeśli już zawiera, nie powinno się pozwalać dzieciom biegać z jedzenie w buzi. Wszystko co jest do zjedzenia, powinno znajdować się w plastykowych lub drewnianych miseczkach, pojemnikach czy talerzach ? chodzi o to, aby nie używać szkła ani niczego, co mogłoby się potłuc i zranić dziecko.

Przed sylwestrem dla dzieci można odpowiednio przygotować pokój. Zostawić w nim bezpieczne zabawki, nadmuchać baloniki, można powiesić pod sufitem kolorowe serpentyny, najlepiej papierowe, tak, aby maluchy nie mogły zbytnio zaplątać się w nie, kiedy jakaś serpentyna spadnie na podłogę.

Maluchy na pewno będą miały atrakcyjniejszą zabawę, jeśli będą mogły się przebrać za kogoś, np. w różne kolorowe stroje. Dziewczynki uwielbiają przebierać się na królewny, wróżki itd, więc warto zapewnić im odpowiedni strój. Chłopcy być może wolą bardziej męskie przebrania, takie jak strój Zorro czy Batmana. Jednak małe dzieci można przebrać za biedronki, króliczki, misie itd.

Czasami bywa tak, że dzieci nie potrafią się zintegrować, zwłaszcza, jeśli są to małe dzieci. Wtedy trzeba mieć przewidzianych dla nich parę zabaw, nawet z konkursami. Jednak nie mogą być to rzeczy trudne ? każde dziecko powinno otrzymać przynajmniej jedną nagrodę.

Dzieci lubią tańczyć i skakać, więc warto zapewnić im muzykę. Jest wiele radosnych piosenek dla dzieci, które można przygotować na taką zabawę.

Zatem, w czasie balu sylwestrowego trzeba pilnować dzieci przez cały czas, nie wolno pozwalać im na kontakt ze sztucznymi ogniami ani z jakimkolwiek sprzętem zasilanym prądem. Postawmy na bezpieczeństwo, a zabawa na pewno się uda.

Życzę wszystkim dzieciom i ich rodzicom, aby Sylwestrowa Zabawa była udana i bezpieczna, a Nowy Rok był rokiem wspaniałym, spokojnym i zdrowym.

hastagi na stronie:

#piosenki na bal dla dzieci #piosenki dla dzieci na bal #piosenki sylwestrowe dla dzieci

Related posts

Top