Kidmobile ? dzieci bezpieczne w świecie komórek

Fundacja Kidprotect.pl wspólnie z T-Mobile rozpoczynają projekt Kidmobile dotyczący bezpieczeństwa w świecie telefonii komórkowej. W ramach projektu powstał film fabularny „Kidmobile”, w którym znani i lubiani aktorzy promują bezpieczne korzystanie z komórek oraz mobilnego internetu. 

Telefon komórkowy to dziś przedmiot codziennego użytku – nie wyobrażamy sobie życia bez niego. W czasach, gdy nie tylko dorośli ale również dzieci korzystają z telefonów komórkowych, warto nauczyć je podstawowych zasad bezpieczeństwa. Bowiem nowe technologie, oprócz oczywistych korzyści, w pewnych sytuacjach mogą powodować poważne szkody. Wysokie rachunki za „tanie” rozmowy i sms-y, kradzieże danych na skutek działania groźnych aplikacji to tylko niektóre z listy zagrożeń, jakie niesie brak wiedzy i zdrowego rozsądku.

„Rodzice chętnie kupują dzieciom telefon, jednak często nie zdają sobie sprawy z zagrożeń, jakie niesie nieostrożne korzystanie z komórki. To my, dorośli, odpowiadamy za bezpieczeństwo naszych dzieci, również w świecie komórek i Internetu. Chcemy przekonać rodziców i nauczycieli, że nauka bezpiecznego korzystania z urządzeń mobilnych to dzisiaj konieczność, na którą nie można żałować czasu.” – mówi Jakub Śpiewak, prezes Fundacji Kidprotect.pl, pomysłodawca projektu.

Projekt Kidmobile powstał we współpracy z Polską Telefonią Cyfrową, operatorem sieci komórkowej T-Mobile. „Dostarczamy nowoczesne usługi, technologie mobilne i czujemy się odpowiedzialni za bezpieczeństwo z ich korzystania. Szczególnie w przypadku najmłodszych, którzy coraz częściej nie wyobrażają sobie życia bez telefonu czy dostępu do Internetu. Dlatego pozwólmy im z nich korzystać, ale nauczmy jak mądrze i bezpiecznie się nimi posługiwać.” – mówi Małgorzata Rybak-Dowżyk, Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej PTC.

Elementem projektu jest film fabularny „Kidmobile”, przedstawiający historię rodziny, w której dzieci i dorośli doświadczają jak poważne zagrożenia niesie za sobą brak rozsądku w korzystaniu z telefonu komórkowego i mobilnego internetu. Bohaterowie podpowiadają w jaki sposób poradzić sobie w przypadku problemów. W filmie zagrali aktorzy: Tamara Arciuch, Jerzy Zelnik, Tomasz Bednarek, Patrycja Hurlak, Janek Rotowski, Wiktoria Kiszakiewicz, Olaf Marchwicki, Natan Czyżewski, Oliwer Kruszyński oraz Mikołaj Jakubowski. Film, w reżyserii Agnieszki Dąbrowskiej, dostępny jest na stronie programu www.kidmobile.pl

W ramach projektu, z myślą o szkołach i organizacjach pozarządowych, opracowano konkurs grantowy. Tematem konkursu są działania z zakresu profilaktyki rówieśniczej, związane z promowaniem bezpieczeństwa mobilnego w szkołach. Regulamin oraz wniosek konkursowy dostępne są na stronie internetowej projektu.

Organizatorem projektu Kidmobile jest Fundacja Kidprotect.pl. Partnerem jest T-Mobile. Patronem medialnym jest portal Demotywatory.pl, organizujący konkurs z udziałem postaci towarzyszącej projektowi Kidmobile - Mobilemana, opracowaną przez agencję Telescope. Patronat honorowy nad kampanią objął Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak. Program jest realizowany w ramach Rządowego programu przeciwdziałania przestępczości i zachowaniom aspołecznym „Razem bezpieczniej“ oraz w ramach obchodów Roku Korczakowskiego.

 

Authors

Related posts

Top