Wiadomości Branżowe

Zaproś Dziadków do sieci

Ponad 9 mln Polaków po pięćdziesiątce nie korzysta z Internetu[1]. Głównym powodem takiej sytuacji jest brak umiejętności posługiwania się komputerem i Internetem oraz motywacji do poznawania nowych technologii. Europejski Dzień

Ponad 9 mln Polaków po pięćdziesiątce nie korzysta z Internetu[1]. Głównym powodem takiej sytuacji jest brak umiejętności posługiwania się komputerem i Internetem oraz motywacji do poznawania nowych technologii. Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej, który obchodzimy 29 kwietnia, jest doskonałą okazją, by zachęcić Babcie i Dziadków do poznawania Internetu, aby mogli być w codziennym kontakcie z wnukami. Dzieląc się wiedzą i umiejętnościami możemy nie tylko ułatwić im poznanie wirtualnego świata ale również lepiej poznać ich samych.

Internet to wspaniały wynalazek i nasze wnuki go uwielbiają. Ale czy są w nim bezpieczne? Możemy o to zadbać, nawet jeśli nie znamy się na komputerach. Rozmawiajmy z naszymi wnukami o tym, co robią w sieci, poprośmy, by pokazały nam swój wirtualny świat. Komputer nie gryzie. – tak zachęcają starszych do poznawania Internetu znane osoby w kampanii społecznej „Wnuki w sieci”.  Coraz więcej Polaków w wieku 50+ chce zdobywać umiejętności i posługiwać się Internetem na co dzień. Bariery, które uniemożliwiają im posługiwanie się Internetem można łatwo pokonać. Babcie i Dziadkowie to obok Rodziców najważniejsze osoby w życiu dzieci. Mogą wspólnie z wnukami odkrywać tajniki Internetu równocześnie dbając o ich bezpieczeństwo w wirtualnym świecie. Młodzi i starsi naprawdę mogą uczyć się od siebie nawzajem i być najlepszymi przyjaciółmi”. – podkreśla Jakub Śpiewak, prezes Fundacji Kidprotect.pl, która od dziesięciu lat troszczy się o bezpieczeństwo dzieci. 

Starsze osoby obserwując młode pokolenie wiedzą, że Internet ułatwia życie, umożliwia odnowienie dawnych znajomości i nawiązanie nowych. Gdy dzieci i wnuki mieszkają daleko od swoich Dziadków, Internet daje możliwości podtrzymywania kontaktów i rozwijania dobrych relacji między pokoleniami. Dlatego starsze osoby poszukują informacji jak można nauczyć się korzystać z sieci. Od 2006 roku w ramach kursów Akademii e-Seniora UPC, ponad 6 tys. osób nauczyło się korzystać z komputera i Internetu. Dzięki kursom Akademii e-Seniora UPC osoby dojrzałe zyskują umiejętności obsługi komputera i Internetu. Świetnie radzą sobie w sieci, jakość ich życia poprawia się. Co bardzo istotne o wiele lepiej komunikują się z młodszymi pokoleniami. Dzięki temu, że surfują w sieci rozumieją lepiej język jakim my, internauci, na co dzień się posługujemy. Są również w bezpośrednim kontakcie z bliskimi. Rozmawiają dzięki komunikatorom, wysyłają maile ze zdjęciami. Internet stwarza niepowtarzalną szansę na łączenie pokoleń. Młodsi mogą się dzielić wiedzą i kompetencjami z zakresu nowych technologii a starsi mogą uczyć ich mądrego i efektywnego wykorzystywaniu Internetu w życiu codziennym. – mówi Dagmara Krzesińska z UPC Polska.

A to już wiesz?  Noworoczne postanowienia najlepiej zacząć od? relaksu

Fundacja Kidprotect.pl od dziesięciu lat troszczy się bezpieczeństwo dzieci w Internecie. Od stycznia 2012 roku realizuje kampanię społeczną „Wnuki w sieci” dotyczącą bezpieczeństwa dzieci w Internecie, skierowaną do Babć i Dziadków. Patronat honorowy nad kampanią objął Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak. Partnerami kampanii są Surfsafe.pl, NK.pl, UPC Polska i MMJ.pl. Kampania „Wnuki w sieci” została wpisana do rządowego programu przeciwdziałania przestępczości i zachowaniom aspołecznym „Razem Bezpieczniej”. Więcej informacji na temat kampanii znajduje się na stronie www.wnukiwsieci.pl .

Więcej o Akademii e-Seniora na www.akademiaeseniora.pl[1] http://dojrzaloscwsieci.pl/raport-nt-korzysci.html

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy