Młoda mama w wielkim mieście. Premiera ?Nie-złej mamy? ? pierwszego serialu internetowego o prawdziwym macierzyństwie

Historia Ewy, bohaterki serialu „Nie-zła mama”, pokazuje jak cieszyć się macierzyństwem, a jednocześnie walczyć o utrzymanie swojej niezależności oraz wypracowanej pozycji zawodowej. Jak dążyć do realizacji zamierzonych celów i realizować pasje, a jednocześnie nawiązać wyjątkową więź i bliskość z ukochanym dzieckiem. Perypetie „Nie-złej mamy” są satyrą na pojmowanie roli matki przez współczesne społeczeństwo. Premiera pierwszego odcinka on-line w czwartek, 6 maja 2010 na www.niezlamama.pl i www.niezlamama.edziecko.pl.

27 kwietnia 2010 w warszawskiej KINOTECE odbył się przedpremierowy pokaz pierwszego odcinka nowego serialu internetowego  „Nie-zła mama”. Na uroczystej projekcji, oprócz twórców, którzy przedstawili ideę tego wyjątkowego projektu, nie zabrakło znanych mam i tatusiów, którzy z uśmiechem wspominali swoje pierwsze wrażenia związane z macierzyństwem. Nie zabrakło pozytywnych emocji wywołanych wspomnieniem pojawienia się na świecie małego człowieka, przeplatających się z obawami o zdrowie, odpowiednią pielęgnację, wychowanie malucha. 

Serial „Nie-zła mama” to historia silnej, niezależnej, kobiety, która u szczytu kariery zachodzi w ciążę. Główna bohaterka Ewa doskonale radzi sobie na rynku pracy, jest uznanym fotografem w popularnym wydawnictwie. Informacja o ciąży zaskakuje ją – jak każdą kobietę, nawet tą dokładnie planującą macierzyństwo. Życie bohaterki zmienia się całkowicie - przeżywa lęki, obawy związane z oczekiwaniem na maleństwo oraz późniejszą opieką nad dzieckiem. Widzowie serialu „Nie zła mama” mogą zobaczyć jak młoda kobieta przystosowuje się do nowej sytuacji, stopniowo nabiera pewności siebie, by finalnie odczuwać ogromną radość z bycia mamą. Historia „Nie-złej mamy” pokazuje jak cieszyć się macierzyństwem, a jednocześnie walczyć o utrzymanie swojej niezależności oraz wypracowanej pozycji w pracy.

Serial „Nie-zła mama”  przedstawia główną bohaterkę w typowych sytuacjach ciężarnej kobiety i początkującej matki, które zderzają się z jej niekonwencjonalną osobowością. Autentyczne sytuacje są lekko przerysowane, mają komediowy lub groteskowy charakter. To sprawia, że serial, mimo poważnych tarapatów, w jakie popada główna bohaterka, jest ciepły i zabawny. Sceny wzajemnej bliskości mamy i dziecka równoważą trudne chwile, które spotykają w życiu każdą kobietę.

Serial „Nie-zła mama” jest jednocześnie satyrą na pojmowanie roli matki przez współczesne polskie społeczeństwo. Ciąża główniej bohaterki, a następnie jej nowonarodzone dziecko, tylko pozornie budzą czułość i zachwyt otoczenia. W rzeczywistości Ewa czuje się odsunięta na margines – przestaje być poważnie traktowana przez pracodawcę i znajomych, jest „pilnowana” przez lekarzy, policję i sąsiadów. Ewa ma wrażenie, że otoczenie oczekuje od niej pozbycia się swoich pasji, ambicji i wymaga, aby z radością poświęciła całą siebie nowonarodzonemu dziecku. Jednocześnie Ewa jest traktowana jak osoba „podejrzana”, jako matka-debiutantka jest pod ciągłą publiczną kontrolą.
Ewa naprawdę bardzo chce być mamą, ale zamierza zrobić to na swój sposób, podejmuje walkę z całym światem...

Premiera pierwszego odcinka on-line w czwartek, 6 maja 2010 na www.niezlamama.pl i na www.niezlamama.edziecko.pl. Kolejne odcinki będą umieszczane na platformie w każdy poniedziałek i czwartek.

***
Inicjatorem oraz sponsorem serialu internetowego „Nie-zła mama” jest producent marki Huggies®. Historia głównej bohaterki serialu „Nie-zła mama” nawiązuje do świata konsumentki marki Huggies®. Ewa, jak każda młoda mama, przeżywa mnóstwo emocji związanych z rodzicielstwem. Stara się pogodzić wybuch pozytywnych uczuć oraz niezwykłą więź jaka łączy ją z córeczką z byciem aktywną zawodowo, atrakcyjną kobietą. Humorystyczne ujęcie typowych sytuacji charakterystycznych dla kobiety w ciąży oraz młodej mamy, które zostały przedstawione w serialu, nawiązują do idei właściwej dla Huggies®. Marka wspólnie z rodzicami celebruje to co najwspanialsze w pierwszym okresie macierzyństwa oraz ojcostwa, ale jednocześnie zwraca uwagę i otwarcie mówi o trudnościach i wyzwaniach związanych z pielęgnacją i troską o zdrowie malucha.

 

 

Authors

Related posts

Top