O nas

Ciastolina.com jest przeznaczona dla dzieci i ich rodziców, jednak szczególnie jest kierowana do dzieci. Oczywiście, maluchy, które nie potrafią jeszcze czytać, mogą słuchać bajek i wierszyków, jakie czyta im mama, tatuś, babcia, dziadek lub rodzeństwo.

Ciastolinowe wierszyki i piosenki oraz bajki są przeznaczone dla kilku grup wiekowych. Dla najmłodszych dzieci, które nie chodzą jeszcze do przedszkola, są bardzo ładne i proste bajeczki.

Dla przedszkolaków są inne, dostosowane do ich wieku. Są to zabawne historyjki, często z morałem i zachęta do wykonywania innych zadań, takich jak malowanie, wyklejanie, wycinanie czy lepienie z plasteliny, ciasta solnego czy ciastoliny. Maluchy mogą np. ulepić swoich ulubionych bohaterów z ciastolinowych bajek czy opowiadań.

Dla dzieci szkolnych są jeszcze inne opowiadania, często związane z życiem w szkole, relacjami pomiędzy przyjaciółmi ze szkoły, rodzicami i dziadkami oraz całym otoczeniem. Dzieci w wieku szkolnym mają swoje sprawy i tajemnice, o których czasami wolą rozmawiać we własnym gronie. Jednak rolą rodziców jest pokazanie dziecku, i okazanie, że może zwrócić się do niego ze wszystkim, co się dzieje, a zwłaszcza, jeśli dzieje się coś, o czym rodzic powinien wiedzieć. Opowiadania dla dzieci w wieku szkolnym są często pisane z humorem, czasami z powagą, zwłaszcza, kiedy dotyczą poważnych spraw, z jakimi spotykają się dzieci w pierwszych trzech klasach szkoły podstawowej, oraz takie, które są już w czwartej, piątej lub szóstej klasie.

Każde z dzieci powinno znaleźć coś dla siebie. Strona będzie ciągle wzbogacana o nowe historie, czasami prawdziwe, czasami fikcyjne, jednak zawsze takie, które napawają optymizmem i nadzieją nasze dzieci, którym pozytywny obraz jest bardzo potrzebny w świecie, w którym często brakuje dobrych i zdrowych wartości oraz umiejętności oceniania tego, co budujące od tego, co destruktywne.

Rodziców natomiast zapraszam na stronę ciastolina.pl, gdzie znajdą wiele informacji, ciekawostek a także opowiadań dla dzieci, tych najmłodszych.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x